custom

#GoCustom! Idealne buty na wiosnę?

Na początku był trampek. Trampek wydawał się być dziełem skończonym i genialnym w swej prostocie. Wygodny, funkcjonalny, minimalistyczny.

Ma bogatą tradycję sięgającą początków XX wieku, przez kilka dekad odbywał swój staż jako but sportowy, aż przeszedł na zasłużoną emeryturę, zastąpiony na koszykarskich parkietach przez amortyzowane, jeszcze wygodniejsze kicksy produkowane przez nowego gracza na rynku, czyli Nike.

Trampki Converse, bo to o nich mowa, nie dały się jednak tak łatwo zepchnąć w zapomnienie. Prędko ruszyły na podbój codziennych stylizacji i okazało się, że na tym polu niewiele jest marek, które mogłyby z nimi konkurować.

Sylwetka Converse Chuck Taylor All Star obrosła kultem i wydawała się nietykalna… Aż do niedawna.

Converse 2.0 – od haftu do printu

Klasyczne Consy w 2019 roku nadal przeżywają swój złoty okres. Często spotykane na ulicy, nie grzeją długo miejsca w naszym sklepowym magazynie.

Ale mimo wszystko postanowiliśmy nieco przy nich poeksperymentować… I tak rozpoczęła się nasza trwająca już ponad rok przygoda z customem.

Zaczynaliśmy z prostymi motywami wykonywanymi haftem komputerowym. Róża polubiła Consa, Cons polubił różę – był to sojusz idealny. Haft komputerowy cechuje dokładność i trwałość, jakiej ludzka ręka nie jest w stanie zapewnić.

Ale zawsze można pójść o krok dalej. I tak obraliśmy kierunek na wykonywanie butów z nadrukiem.

Efekty? Proszę bardzo:

custom

Zaprojektuj to sam!

Nadszedł właściwy czas, by oddać sprawy w Twoje ręce. W końcu kto może wiedzieć lepiej od Ciebie, jakie buty chcesz nosić podczas codziennych wypraw do szkoły i na wypady ze znajomymi?

Poza tym rozwiązuje się problem z prezentem dla bliskiej osoby. Zróbcie zrzutę całą ekipą i sprezentujcie wybranej osobie tematyczne Consy.

Macie szerokie pole do popisu!

Jak zrobić swój custom?

Po pierwsze, wbij na stronę w naszym sklepie, gdzie projektujemy customy. Wybierz bazową parę w odpowiednim dla Ciebie kolorze, na który naniesiesz swoje zdjęcie lub grafikę.

Następnie wgraj plik graficzny lub wybierz wzór spośród tych proponowanych przez nas. Dla optymalnej jakości najlepiej, żeby zdjęcie miało wymiary minimum 500×500 pikseli. Po wrzuceniu go do edytora możesz je dowolnie obracać, pomniejszać i powiększać.

Efekt końcowy

Nasze customy to klasyczne, wysokie Converse All Star z zadrukowaną cholewką. Z racji tego, że na jednym z boków mamy charakterystyczne logo serii All Star zaprojektowane jeszcze przez samego Chucka Taylora, drukujemy tylko po zewnętrznej stronie cholewki – wewnętrzna, czyli ta z logotypem, pozostaje „czysta”. Dlatego też udostępniamy kilka wersji kolorystycznych, na które możesz nanosić swoje projekty za pomocą wbudowanego edytora.

Motyw na jednym bucie stanowi „lustrzane” odbicie drugiego. Oznacza to, że projekt naniesiony na jedną stronę cholewki pierwszego buta pojawi się również na drugim, tyle że odwrócony.

Symetria nie dotyczy oczywiście napisów. Jeśli na prawym bucie napis biegnie od lewej do prawej, podobnie będzie na drugim, tyle że zmieni się jego umiejscowienie na cholewce (na przykład na prawym bucie napis zaczyna się na pięcie, a na lewym wychodzi od strony sznurowadeł w kierunku pięty).

customizowane buty z wykorzystaniem printu

Zawsze dopasowujemy wszystkie elementy tak, żeby efekt końcowy prezentował się atrakcyjnie dla oka.

Łatwo nie zejdzie

Martwisz się o trwałość naszego printu? Spokojnie, wszystko mamy pod kontrolą. Używamy profesjonalnego sprzętu, cały proces odbywa się na miejscu, a customy wykonuje przeszkolony pracownik.

Print jest wodoodporny, więc nie zmyje go pierwszy lepszy deszcz. Wytrzyma też delikatne zadrapania, a jeśli – co serdecznie odradzamy – czyścisz swoje Consy wrzucając je do pralki, to pranie też nie zaszkodzi printowi. Oczywiście, może zaszkodzić butom w ogóle, ponieważ Converse zdecydowanie nie powinno się czyścić w ten sposób. 😛

*

Nie jesteś pewien, czy custom to opcja dla Ciebie? Najlepiej, jeśli po prostu wejdziesz na stronę i pobawisz się naszym customizerem. Daj się ponieść swojej wyobraźni!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o