Co jest takiego specjalnego w New Balance 997H?

New Balance 997H miał swoją premierę na początku lutego 2019 i z miejsca stał się oczkiem w głowie tego producenta. Nawiązujący do złotego okresu marki but był ostro promowany w mediach społecznościowych i nie tylko. Jest się czym zachwycać?

POCZĄTKI SERII

W 1986 do New Balance dołączył legendarny projektant obuwia, Steven Smith, który stał się najbardziej wpływową osobą serii 99x.

Smith rozpoczął swą karierę w NB od doszlifowania wyglądu kultowego modelu 995. Kolejnym etapem była 996-ka, aż wreszcie skompletował swoją trójkę dzięki New Balance 997.

Na tym jego kariera w NB się zakończyła, ale nie stało się to bynajmniej dlatego, że but sprzedawał się źle. Wręcz przeciwnie. Sylwetka przypadła ówczesnym użytkownikom do gustu i znalazła sobie czołowe miejsce w kolekcji wielu sneakerheadów na całym świecie.

Model New Balance 997H

GRATKA DLA KOLEKCJONERÓW

Wszystko dzięki licznym atrakcyjnym wizualnie odsłonom modelu. 997-ka była (i jest) lekkim butem o kształcie, który znalazł złoty środek między dwiema przesadami: modelami zbyt masywnymi i zbyt, hm, z braku lepszego określenia nazwijmy je lekkimi.

NB 997H to kolejny krok długiego procesu ewolucji. Nie jest zbyt obudowany, nie ma przesadnie grubej podeszwy… Ale też wygląda całkiem solidnie, a przy tym ma świeży, czysty look. Podobnie jak retro odmiany serii 997 z lat 90.

Dzisiaj mamy osobne zjawisko w światku ludzi zbierających buty, takie jak kolekcjonerzy właśnie New Balance 997. Osobliwie ogląda się egzemplarze z ich kolekcji. A to dlatego, że pianka poliuretanowa, z której skonstruowano podeszwę środkową, jest niezwykle podatna na nadgryzienie zębem czasu i zwyczajnie się rozsypuje.

No cóż, nie są to buty zaplanowane na wytrzymanie 30 lat… Ale z drugiej strony, które są?

OD STRONY TECHNICZNEJ

New Balance 997H to nawiązanie do bogatej tradycji serii, a co za tym idzie, buty wytwarzane są z podobnych komponentów, co ich legendarni poprzednicy.

Cholewka wykonana jest ze skóry naturalnej i elementów tekstylnych. Przednia część butów to przewiewny mesh, który wraz z lekką konstrukcją i świeżymi, oryginalnie zestawionymi kolorami (z dominującą bielą) czyni ten model idealnym wyborem na wiosnę.

NEW BALANCE 997H – NA MIASTO W SAM RAZ

W modelach z serii 997S, s-ka w nazwie oznacza „sport”. A co znaczy tajemnicze „H”? Choć producent nigdy tego oficjalnie nie potwierdził, jest to podobno skrót od „hipoteza”.

My mamy hipotezę, że to buty, które świetnie wpasują się w tegoroczne wiosenne stylizacje. Kiedy słupki temperatury skaczą w górę, warto mieć pod ręką lekki, przewiewny i amortyzowany model od zaufanego brandu.

Z tego tytułu gorąco rekomendujemy New Balance 997H. Jeśli masz ochotę na swoją parę, możesz ją zdobyć tutaj.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o