Co jest takiego specjalnego w New Balance 997H?

New Balance 997H miał swoją premierę na początku lutego 2019 i z miejsca stał się oczkiem w głowie tego producenta. Nawiązujący do złotego okresu marki but był ostro promowany w mediach społecznościowych i nie tylko. Jest się czym zachwycać?

POCZĄTKI SERII

W 1986 do New Balance dołączył legendarny projektant obuwia, Steven Smith, który stał się najbardziej wpływową osobą serii 99x.

Smith rozpoczął swą karierę w NB od doszlifowania wyglądu kultowego modelu 995. Kolejnym etapem była 996-ka, aż wreszcie skompletował swoją trójkę dzięki New Balance 997.

Na tym jego kariera w NB się zakończyła, ale nie stało się to bynajmniej dlatego, że but sprzedawał się źle. Wręcz przeciwnie. Sylwetka przypadła ówczesnym użytkownikom do gustu i znalazła sobie czołowe miejsce w kolekcji wielu sneakerheadów na całym świecie.

Model New Balance 997H

GRATKA DLA KOLEKCJONERÓW

Wszystko dzięki licznym atrakcyjnym wizualnie odsłonom modelu. 997-ka była (i jest) lekkim butem o kształcie, który znalazł złoty środek między dwiema przesadami: modelami zbyt masywnymi i zbyt, hm, z braku lepszego określenia nazwijmy je lekkimi.

NB 997H to kolejny krok długiego procesu ewolucji. Nie jest zbyt obudowany, nie ma przesadnie grubej podeszwy… Ale też wygląda całkiem solidnie, a przy tym ma świeży, czysty look. Podobnie jak retro odmiany serii 997 z lat 90.

Dzisiaj mamy osobne zjawisko w światku ludzi zbierających buty, takie jak kolekcjonerzy właśnie New Balance 997. Osobliwie ogląda się egzemplarze z ich kolekcji. A to dlatego, że pianka poliuretanowa, z której skonstruowano podeszwę środkową, jest niezwykle podatna na nadgryzienie zębem czasu i zwyczajnie się rozsypuje.

No cóż, nie są to buty zaplanowane na wytrzymanie 30 lat… Ale z drugiej strony, które są?

OD STRONY TECHNICZNEJ

New Balance 997H to nawiązanie do bogatej tradycji serii, a co za tym idzie, buty wytwarzane są z podobnych komponentów, co ich legendarni poprzednicy.

Cholewka wykonana jest ze skóry naturalnej i elementów tekstylnych. Przednia część butów to przewiewny mesh, który wraz z lekką konstrukcją i świeżymi, oryginalnie zestawionymi kolorami (z dominującą bielą) czyni ten model idealnym wyborem na wiosnę.

NEW BALANCE 997H – NA MIASTO W SAM RAZ

W modelach z serii 997S, s-ka w nazwie oznacza „sport”. A co znaczy tajemnicze „H”? Choć producent nigdy tego oficjalnie nie potwierdził, jest to podobno skrót od „hipoteza”.

My mamy hipotezę, że to buty, które świetnie wpasują się w tegoroczne wiosenne stylizacje. Kiedy słupki temperatury skaczą w górę, warto mieć pod ręką lekki, przewiewny i amortyzowany model od zaufanego brandu.

Z tego tytułu gorąco rekomendujemy New Balance 997H. Jeśli masz ochotę na swoją parę, możesz ją zdobyć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *