„Sandały taty”? Fila uderza na plażę z nowym wcieleniem Disruptora

Każda rozpoznawalna marka obuwnicza i/lub odzieżowa ma swój profil. Buty Nike i adidas ubierzesz na miasto lub do sportu, Vans świetnie sprawdza się na desce, a taki klasyczny Crocs, choć na ulicy może budzić śmieszność, na działce lub plaży będzie w swoim żywiole. Gdzie w takim razie zaklasyfikujemy buty Fila?

OD ALPEJSKICH KLIMATÓW DO MIEJSKIEJ IKONY

Marka narodziła się we Włoszech, który to kraj, jeśli chodzi o odzież, przywykliśmy kojarzyć z raczej wysokim standardem. To samo tyczy się obuwia. Dziś mało kto wie, że założyciele firmy, bracia Fila, początkowo wypuszczali w świat buty i ubrania skierowane do… alpinistów.

Po latach marka zaliczyła zwrot w kierunku świata sportu, a stamtąd wiodła już prosta droga w kierunku miejskiego casualowego stylu. Swego rodzaju zwieńczeniem pewnej drogi, jaką przebył włoski (a obecnie już raczej koreański) brand, była premiera modelu Disruptor II w 1996 roku.

Disruptor szczyt popularności osiągnął… Cóż, osiąga go właśnie teraz. W epoce Instagrama klasyczna retro sylwetka modelu, który wydaje się kumulować wszystkie pozytywne skojarzenia z latami dziewięćdziesiątymi, króluje w znaczącej części spotykanych na co dzień stylizacji. Zwłaszcza wśród płci pięknej, choć nie jest to w żadnym wypadku reguła.

KOLEJNE „BUTY TATY”?

Fila to z jednej strony „buty taty”, na co wskazywałaby masywna sylwetka i gruba podeszwa z traktorowym bieżnikiem… Ale jednak mimo wszystko są to lekkie sneakery o prostym, względnie nieprzegiętym designie.

Oczywiście, jak to bywa z modelami, które odniosły oszałamiający sukces na ulicach miast, świat prędko ujrzał kolejne wcielenia legendarnych Disruptorów. Niektóre trzymały się klasycznej sylwetki buta, inne z kolei zabrały ten temat naprawdę daleko.

Na przykład stylowe i wygodne sandały Fila Disruptor.

Tak jest: Fila rusza na podbój plaż. Jak wyszło? Zobacz na zdjęciach.

Sandały Fila Disruptor w klasycznej wersji kolorystycznej na sezon letni 2019.

SANDAŁY FILA DISRUPTOR – CO TO WŁAŚCIWIE JEST?

Disruptory w wersji plażowej odziedziczyły po swym pierwowzorze podeszwę z głębokim bieżnikiem, więc jeśli przypadły Ci do gustu traktorowe „zęby” oryginalnych sneakerów Fila, sandały zaspokoją Twoje gusta.

Idąc w górę: wkładka jest oczywiście dopasowana kształtem do stopy i wykonana z materiału syntetycznego. Wypróbowaliśmy i uwierz na słowo, sprężysty materiał zapewni wygodę na wiele godzin.

Cholewka jest wykonana z przewiewnej siateczki, a zwieńczeniem wszystkiego jest zapięcie na rzepy. Ma się rozumieć, że skoro mowa o Fili, nie zabraknie tu logotypów producenta, poumieszczanych tu i ówdzie.

Czarne sandały Fila Disruptor.

Dostępne również w wersji „black”.

SANDAŁY WYGRAJĄ NAD BAŁTYKIEM?

Sandały Fili to nie wszystko, co marka ma do zaoferowania klientom na ten sezon letni. Oprócz tego w ofercie znajdziemy klapki oraz… półsandały. Fila Disruptor Halfsandal sylwetką przypomina nieco standardowego sneakera, tyle że mamy tu typowo sandałowe wycięcia w cholewce.

Fila Disruptor Halfsandal

A Ty co wybierzesz na tegoroczne plażowanie: sandały Fila, półsandały, klapki? A może jednak postawisz na klasykę w stylu typowym dla ponadczasowych modeli Birkenstocka? ?

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o