Wkładka OrthoLite: cichy bohater sneakerowej branży

Wkładka Ortholite to marka sama w sobie. Znaleźć ją można w najbardziej rozchwytywanych modelach sneakerów na całym świecie. Z jej strefowej amortyzacji i innowacyjnego systemu odprowadzania wilgoci korzystają takie brandy jak adidas, Nike, Puma czy Timberland.

Lista uznanych producentów, którzy dali sobie spokój z opracowywaniem własnych wkładek i zwyczajnie postawili na OrthoLite, jest znacznie dłuższa. Technologia stojąca za popularną, wymienną wkładką, jest używana zresztą nie tylko do produkcji obuwia. Korzystają z niej również producenci odzieży, sprzętu sportowego, plecaków oraz… mebli.

Sama firma jest względnie młoda – powstała w 1997 roku. Obecnie jest częścią koncernu O2 Partners LLC i ma siedzibę w Amherst, w stanie Massachusetts. Jak to się stało, że przebojem podbiła rynek w tak krótkim czasie?

Magia OrthoLite wyjaśniona – chodzi o poliuretan

Amortyzację zapewnia materiał, z którego tworzy się tę profilowaną wkładkę. Jest to pianka poliuretanowa, którą cechuje niesamowita elastyczność i sprężystość.

Pianka poliuretanowa sprawia, że OrthoLite nie traci na swojej grubości i nie spłaszcza się, tak jak zwykłe wkładki. Jeśli stawiasz na anonimowy produkt, może on również skręcać się pod wpływem ruchu stopy i przesuwać wewnątrz buta. Tymczasem wkładka OrthoLite zachowa pierwotny kształt przez lata. Upływ czasu zjada raptem 5% z jej pierwotnej grubości.

A sama sprężystość i wynikająca z niej strefowa amortyzacja – od końca pięty po czubki palców – to wcale nie wszystko.

Świeżość gwarantowana

Wkładka OrthoLite to również idealne rozwiązanie dla wszystkich osób zmagających się z problemem brzydkiego zapachu butów. Posiada ona opatentowany system gromadzenia i odprowadzania wilgoci w sposób, który znacznie zmniejsza wpływ potu na stan naszych doznań węchowych po ściągnięciu obuwia. Poza tym, dzięki zastosowaniu substancji wytworzonych na bazie soli, eliminuje bakterie zawarte w pocie.

Warto też wspomnieć, że dzięki OrthoLite w ogóle będziemy się pocić mniej. Pianka, z której wykonana jest wkładka, ma oddychalność rzędu 95-100%. Powietrze cyrkuluje jak trzeba, a stopa jest zdecydowanie bardziej sucha, niż gdyby była w bucie ze zwykłą wkładką.

Lekkość zachowana

Wkładka OrthoLite to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla fanów trampek. Buty te nigdy nie miały możliwości dawania takiego komfortu jak większe sneakery wywodzące się od biegówek. Pozbawione amortyzującej podeszwy środkowej z pianki, za największą zaletę obierały lekkość.

Teraz, dzięki OrthoLite, Twoje ulubione Consy stały się o wiele wygodniejsze, a ich waga nie zmieniła się ani trochę! Wszystko dzięki temu, że omawiana wkładka waży tyle co piórko i nie wpływa na ciężar butów.

Wkładka OrthoLite a sprawa prania butów

Jeśli wpadasz tutaj od czasu do czasu, znasz pewnie nasze stanowisko w sprawie prania Consów. I generalnie prania butów, które pewnie wyczyści Ci ulubioną parę… Ale przy ryzyku jej zniszczenia.

wkładka ortholite

O ile ryzykujesz butami, samej wkładce nic się na pewno nie stanie i nie straci niczego ze swoich właściwości.

Tyle że po co Ci wkładka, jeśli pralka zniszczy buty? Najlepiej nie pierz w ogóle i będzie dobrze. Zamiast pralki polecamy specjalne środki do czyszczenia obuwia lub nasze domowe sposoby na pozbycie się brudu z podeszwy i cholewki.

Środowisko też lubi OrthoLite

Lider na rynku wkładek wyznacza również nowe trendy w ich produkcji, a jednym z najważniejszych jest tworzenie produktów na bazie surowców odnawialnych. Takich jak, na przykład, olej rycynowy używany zamiast ropy naftowej. I choć nie każda z produkowanych OrthoLite jest eco-friendly, co roku na rynku pojawia się 30 milionów wkładek w taki czy inny sposób przyczyniających się do hamowania degradacji środowiska naturalnego.

*

Żaden z producentów obuwia nie skosił konkurencji w takim stopniu, jak OrthoLite zrobiła to z innymi wkładkami. Jeśli się temu dziwisz, przestaniesz w momencie, kiedy wbijesz stopę do buta z bohaterką dzisiejszego tekstu na pokładzie. Tego komfortu nie sposób nie docenić!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o